Wyszukiwarka

CYTRYNOWY OGRÓD

Założeniem tej ślubnej scenografii było połączenie pięknych wnętrz pałacu, gdzie malowidła na ścianach przywodzą na myśl włoskie ogrody otaczające tamtejsze wille z motywem owocu cytryny i wszystko to połączyć trzema kolorami - białym, szarym i żółtym w odcieniu cytryny. Czy takie połączenie jest skazane na sukces czy porażkę ? W naszej ocenie udało się pogodzić  wszystkie  elementy tworząc spójną całość.
Elegancka szarość zaistniała głównie w tekstyliach - elementach pasmanteryjnych i w obrusach. Dodatkowo efekt koloru "podbiły" srebrne, klasyczne, gładkie podtalerze, na których ustawiono białą porcelanę z pałacu. Całość została wykończona dekoracyjnie ułożoną serwetką z materiałową  opaską w kolorze żółtym.
Zamiast klasycznych kompozycji kwiatowych dekoratorzy zaaranżowali drzewka z ruskusem, w których ułożono cytryny - element nawiązujący  do  grafiki z zaproszeń.
Podstawę drzewek stanowi aranżacja z samych cytryn w nowoczesnym białym naczyniu.
Dekoratorzy zaproponowali również alternatywną, drugą wersję dekoracji stołu na przyjęcie weselne. Główną rolę pełni wysoka, szklana tuba, w której ułożono kompozycję z kilkunastu cytryn, a górną część wazonu zwieńczyła żółta kompozycja z gałązek - naturalnego materiału ręcznie pomalowanego na odcień cytrynowy.
W obu propozycjach pojawiły się świece - neutralny akcent zróżnicowany wysokością  szklanych  świeczników.
Nie mogło również zabraknąć słodkiego akcentu. Elegancki i prosty tort w kolorystyce naszej stylizacji czyli bieli, szarości i cytrynowym odcieniu żółci przepięknie komponował się ze stylizowanymi szklanymi bombonierami wy-pełnionymi cytrynami.

Sesja scenografii ślubnej wykonana na zamowienie magazynu PANNA MŁODA
Pomysł i wykonanie scenografii: Anna Rutkowska, Marlena Kraska - dekoratorki ALEX Deco
Fotografie: Elena Matiash dla magazynu Panna Młoda
Wnętrza - PAŁAC MAŁA WIEŚ
Tort: GALERIA SŁODKOŚCI
Suknie ślubne: VIKTOR&ROLF dostępne w Salonie White
Wianek z kwiatów tkaninowych: SALON WHITE
Papeteria ślubna z motywem cytryny: SOAP BUBBLE
Papeteria ślubna z kaligrafią: HELLO calligraphy
Buty w kolorze cytrynowym: BUTDAM

Podobał ci się artykuł zostaw komentarz

 

Partnerzy

Artykuły podobne

KOLOR ŚLUBU
KOLOR ŚLUBU
Script logo