Wyszukiwarka

TRENDY - ŚLUBNA PAPETERIA

Zaproszenie ślubne to urokliwy detal, a także przedsmak klimatu całej uroczystości. Decyzja o wyborze papeterii jest bardzo ważna dla podkreślenia stylistyki przyjęcia jak i zachowania jego spójności. To także pierwszy (a czasem jedyny) sygnał dla gości, czego powinni się spodziewać po uroczystości oraz jakie kreacje przygotować na ten dzień. Każdy kolejny sezon niesie ze sobą nowe źródła inspiracji, trendy, palety barw… Jeśli właśnie jesteście na etapie poszukiwań „tych idealnych” zaproszeń ślubnych na rok 2017, chętnie podpowiemy, co jest na czasie.

ZŁOTO, POŁYSKLIWE KOLORY I FOLIE

Możecie być pewni, że w nowym roku ponownie będziemy pod wpływem gold rush, co oczywiście oznacza dużo akcentów złota, w najróżniejszych odsłonach – złota folia, brokat, papier, które świetnie sprawdzą się przy detalach na kartach czy kopertach. Nie mniej popularny pozostanie kolor rosegold, czyli połączenie barwy złotej z pudrowym różem. Kolor ten zdominował w ostatnim czasie wiele rynków, więc nic dziwnego, że zawitał również w papeterii ślubnej. Błyszczące elementy można spotkać coraz częściej także i w kolorze miedzianym oraz srebrnym. Takie zaproszenia nabierają wykwintnego, uroczystego charakteru.

AKWARELE

Niezmiennie w naszym zestawieniu pojawiają się zaproszenia akwarelowe z ręcznie malowanymi ilustracjami kwiatów, pejzażami lub tłami tworzącymi efekt smugi pędzla czy rozlanej farby. Subtelne i niezwykle romantyczne. Przewiązując je zwiewną tasiemką dodamy im jeszcze więcej lekkości i świeżości.

TYPOGRAFIA

Dobór odpowiednich krojów pisma jest równie ważny co umiejętnie narysowana grafika. Dlatego coraz większą uwagę przykłada się do typografii. Dopiero całość tworzy wyjątkową kompozycję. Niekiedy wystarczą nawet same piękne litery, by osiągnąć pożądany efekt i całej kolekcji papeterii nadać niepowtarzalny wygląd. Dużą popularność w ostatnim czasie zyskała kaligrafia, która nadaje papeterii wyjątkowego, poetyckiego stylu.

MONOGRAMY I LAK

Absolutnym hitem tego sezonu jest nawiązanie do dawnych królewskich oraz szlacheckich tradycji. Skupiamy się na wszelkiego rodzaju monogramach i herbach zawierających inicjały młodej pary, często zdobionych delikatną grafiką liści, kwiatów czy innych ornamentów. Dodatkowo osobisty charakter papeterii podkreślą indywidualnie projektowane stemple odciśnięte w laku. Takie zaproszenie nie musi w żadnym wypadku oznaczać pałacowego stylu, dawne motywy są jedynie inspiracją, a efekt końcowy zależy tylko od wyobraźni projektanta!

KWIATY

W nowym roku, w dalszym ciągu, będziemy obracać się w stylach rustykalnym boho oraz hippie. Czyli luźne podejście do stylistyki przyjęcia – kwiaty we włosach i na papeterii. Koniecznie te polne i w nieładzie. Do tego naturalny, ekologiczny papier czy sznurek.

ZIELONE LIŚCIE

Nie tylko jednak kwiaty mają swój urok. Same liście także potrafią wyglądać efektowanie! Potwierdził to Instytut Pantone, wybierając na kolor roku 2017 – soczystą zieleń świeżych liści. Nie istotne, czy są to dzikie zioła, bluszcz, czy liście egzotycznej palmy – najważniejsze by było świeżo i naturalnie!

WHIMSICAL

Coraz większą popularność zyskuje styl whimsical. Intrygujący, eklektyczny, charakteryzuje się nieco tajemniczym klimatem i ekstrawagancją. Wszelkie nawiązania do królestwa roślin i zwierząt leśnych - mile widziane. Idealny dla osób mających w sobie „nutę szaleństwa”.

BLACK & WHITE

Nieprzerwanie na czasie pozostają zaproszenia minimalistyczne, w klasycznej czerni i bieli. Zaproszenia takie są ponadczasowe, pasują do każdej pory roku oraz stylu uroczystości. Na pierwszy plan wychodzi liternictwo, którym możemy osiągnąć dowolny efekt – od subtelnej elegancji po nowoczesne wzornictwo. Całość dodatkowo możemy podkreślić geometrycznymi kształtami lub cięciami, które także w roku 2017 będą popularne.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam nieco noworoczne trendy w projektowaniu papeterii ślubnej i znajdziecie wśród tych propozycji również coś dla siebie. Pamiętajcie jednak, żeby nie kierować się wyłącznie modą – zaproszenia powinny przede wszystkim wyrażać Was samych.

Papeteria ślubna - SOAP BUBBLE www.soapbubble.pl
Tekst - Aleksandra Ławrowska, Aleksandra Czernia / SOAP BUBBLE
Fotografie - serwis prasowy Soap Bubble

Podobał ci się artykuł zostaw komentarz

 

Partnerzy

Artykuły podobne

ŚLUB I WESELE
ŚLUB I WESELE
Script logo