Wyszukiwarka

WSPÓŁCZESNA ALICJA

WSPÓŁCZESNA ALICJA

… w Krainie Czarów

Oto jak można piękną, tajemniczą bajkę zaaranżować w ślubnej scenografii.

Motyw klasycznej powieści "Alicja w Krainie Czarów", napisanej przez Lewisa Carolla, w połowie XIX wieku, idealnie odnalazł się w pewne słoneczne popołudnie, jako myśl przewodnia już na wstępnym etapie projektowania tej przepięknej ślubnej scenografii.

Dzięki powieści, mieliśmy możliwość połączenia stylu eleganckiego, jaki narzuciły nam wnętrza pałacowe z elementami prostymi, typowo ogrodowymi, uzupełnionymi o charakterystyczne dla utworu  symbole.

Zegary, symbolizujące czas, chęć zatrzymania chwili ślubu na dłużej i cieszenia się atmosferą spotkania z rodziną oraz przyjaciółmi, postanowiliśmy wykorzystać zarówno w głównych elementach aranżacji, jak również w dekoracji stołów oraz bufetów.

Klucze, które w powieści obrazują przejście przez drzwi do innego świata, w naszym przypadku stające się symbolem otwarcia, rozpoczęcia nowego etapu życia, również dzięki swojej różnorodności i formie, idealnie wkomponowały się jako charakterystyczny element do całej koncepcji.

Dla zrównoważenia otoczenia pałacowego, w dekoracji pojawiły się również elementy z roślin i kwiatów świeżych czy też klatek dla ptaków. Wszystko to po to, aby stworzyć nastrój naturalnego ogrodu, zachęcającego do nieśpiesznych i pełnych tajemniczości spacerów dla zaproszonych na przyjęcie weselne Gości.

Podobał ci się artykuł zostaw komentarz

 

Partnerzy

Artykuły podobne

MOTYW PRZEWODNI
MOTYW PRZEWODNI
Script logo