Kolorystyczny HOT TREND 2021

31 marca 2021
motyw ślubu cytyrna, kolor cytrynowy, kolor przewodni ślubu

Kolorem roku 2021 - Instytutu Pantone zostało wybrane połączenie dwóch barw - PANTONE 17-5104 Ultimate Gray, czyli delikatnej, bladej szarości oraz PANTONE 13-0647 Illuminating – lekko rozbielonego żółtego. I oto powstała przepiękna i oryginalna stylizacja ślubna, której kolorami przewodnimi są dwa wybrane przez Instytut Pantone na nadchodzący roku.

 

 

Założeniem tej ślubnej scenografii było połączenie pięknych wnętrz pałacu, gdzie malowidła na ścianach przywodzą na myśl włoskie ogrody otaczające tamtejsze wille z motywem owocu cytryny i wszystko to połączyć trzema kolorami - białym, szarym i żółtym w odcieniu cytryny. Czy takie połączenie jest skazane na sukces czy porażkę ? W naszej ocenie udało się pogodzić  wszystkie  elementy tworząc spójną całość.

Elegancka szarość zaistniała głównie w tekstyliach - elementach pasmanteryjnych i w obrusach. Dodatkowo efekt koloru "podbiły" srebrne, klasyczne, gładkie podtalerze, na których ustawiono białą porcelanę z pałacu. Całość została wykończona dekoracyjnie ułożoną serwetką z materiałową  opaską w kolorze żółtym. Zamiast klasycznych kompozycji kwiatowych dekoratorzy zaaranżowali drzewka z ruskusem, w których ułożono cytryny - element nawiązujący  do  grafiki z zaproszeń. Podstawę drzewek stanowi aranżacja z samych cytryn w nowoczesnym białym naczyniu. Dekoratorzy zaproponowali również alternatywną, drugą wersję dekoracji stołu na przyjęcie weselne. Główną rolę pełni wysoka, szklana tuba, w której ułożono kompozycję z kilkunastu cytryn, a górną część wazonu zwieńczyła żółta kompozycja z gałązek - naturalnego materiału ręcznie pomalowanego na odcień cytrynowy. W obu propozycjach pojawiły się świece - neutralny akcent zróżnicowany wysokością  szklanych  świeczników. Nie mogło również zabraknąć słodkiego akcentu. Elegancki i prosty tort w kolorystyce naszej stylizacji czyli bieli, szarości i cytrynowym odcieniu żółci przepięknie komponował się ze stylizowanymi szklanymi bombonierami wypełnionymi cytrynami.

 

Dekoracja weselnego stołu - ALEX DECO

 

Dekor na krześle - ALEX DECO

 

Tort weselny - GALERIA SLODKOŚCI

 

Sesja scenografii ślubnej wykonana na zamówienie magazynu PANNA MŁODA
Pomysł i wykonanie scenografii:

Anna Rutkowska, Marlena Kraska - dekoratorki ALEX Deco

Fotografie: Elena Matiash dla magazynu Panna Młoda

Wnętrza - PAŁAC MAŁA WIEŚ

Tort: GALERIA SŁODKOŚCI

Suknie ślubne: VIKTOR&ROLF / Salonie White

 

 

Zobacz również

Najmodniejsze suknie ślubne

Magazyn PANNA MŁODA 2023

Warszawa,

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN SERWISU I SKLEPU INTERNETOWEGO

Kontakt