Motyw ślubu - Alicja w Krainie Czarów

27 kwietnia 2021
kameralne wesele, przyjęcie weselne, ślub

Przychodzi taki czas, że mając w planie swój wielki dzień zaczynacie się zastanawiać jak ma on wyglądać. Szczególnie każda przyszła panna młoda zadaje sobie pytanie – jaki motyw przewodni, jaki kolor czy styl przyjęcia weselnego warto wybrać.

 

Jeśli nie wybraliście jeszcze nic na Wasz ślub i  wesele,  to  może  być  coś,  co Was zainspiruje?
 Pokażemy Wam jak stworzyć niesamowite, magiczne dekoracje oddające klimat  Krainy  Czarów.

 

 

SAVE  THE  DATE
Uprzedzając o wydarzeniu i zapraszając gości na swoje wesele warto już na wstępie zaznaczyć, jaki planujecie motyw przewodni wesela. Kto wie, może pośród zaproszonych gości znajdą się amatorzy takiego stylu i miło-śnicy wybranej przez was baśni, którzy będą chcieli zaznaczyć ten motyw w swoim stroju, w którym planują być na waszej uroczystości. Bo kto z nas nie kocha baśni? Kto z nas nie uśmiecha się przypominając sobie momenty, gdy jako dziecko przenosił się do krainy fantazji czytając książki Braci Grimm czy też właśnie Alicję w Krainie Czarów? Każdy chyba lubi takie  tajemnicze  miejsca,  gdzie  wszystko  jest  możliwe. Zorganizowanie ślubu i przyjęcia weselnego z motywem przewodnim Alicji w Krainie Czarów, nie jest aż takie trudne do wykonania. Wystarczy trochę pomysłów i elementów dekoracyjnych, które nawiązują do książki Lewisa Carrolla, czyli historii dziewczynki w niebieskiej sukience, która przemierza świat pełen dziwów, ekscentrycznych  postaci  i absurdalnych  zdarzeń.

 

 

MIEJSCE  WESELA  -  nie  może  być  przypadkowe
Na takie charakterystyczne wydarzenie sugerujemy wyjątkowy obiekt weselny. W naszym przypadku jest to butikowy hotel z restauracją „Boreczna”, malowniczo położony w Górach Sowich z elementami wystroju, które idealnie komponują się z wybranym motywem przewodnim. Wnętrze zarówno hotelu jak i restauracji jest bogato zdobione stylowymi meblami, designerskimi żyrandolami. Stoły z surowego orzecha z ozdobnymi nogami, krzesła i fotele z motywem królika, który w niebanalny sposób przypomina słynnego Szalonego Kapelusznika. Klosze z mchem i ważkami na stole nawiązują do pięknego  ogrodu  z  baśni. 

 

SŁODKOŚCI  DLA  GOŚCI 
Nasze torty weselne może nie są krzywe, ale zdolne cukierniczki Natalia i Agnieszka z Torty po Twojemu zaszalały kolorystycznie – aby cały słodki stół nawiązywał do Krainy Czarów. Torty są trzy, różnej wysokości, spójnie kolorystycznie tworzą pięknie słodką elegancką kreację. Przy słodyczach nie mogło zabraknąć toperów w kształcie kierunkowskazów, czy też muffinek z kluczami oraz ciasteczek ozdobionych złotymi ramami z napisem „Eat me”. Kolorystycznie mamy tu ciepłe bordo, ponadczasowe złoto  a  także  tajemniczą  czerń. 

 


SUKNIA  ŚLUBNA  DLA  "Alicji  w  Krainie  Czarów"
Suknia ślubna naszej Panny Młodej na uroczystość ślubu ma kolor śmietankowy i jej bajkowość podkreśla kaskada marszczeń i falban. Druga kreacja idealna na przyjęcie weselne oraz sesję przy słodkim stole to suknia w kolorze niebieskim. To modna kolorystyka Classic Blue ogłoszona kolorem roku 2020. Dopełnieniem stylizacji Panny Młodej jest prześliczny bukiet ślubny w kolorze fuksji, z różą, dalią, eukaliptusem i ziołami, przepasany różową  wstążką,  z  delikatną  nutą  vintage.
Pan Młody, w garniturze w klasycznych, stonowanych kolorach jest neutralnym tłem dla bardzo wyrazistej partnerki. Celem takiego klasycznego wizerunku Pana Młodego jest uspokojenie całej stylizacji. Choć dla odważnych można zaproponować garderobę będącą daleko od tradycji - ciemny garnitur ślubny z zegarkiem na  łańcuszku  i  szelkami.
 

 

DEKORACJE  ŚLUBNE  Z  KRAINY  CZARÓW
Fuksjowy bukiet ślubny, różowa papeteria i dekoracje takie jak: złote ramy z napisami „This Way', Not this Way”, słodycze z zachęcającym „Eat me”, pojawiający się motyw kluczy i kierunkowskazów. Wszystko to razem tworzy piękny bajkowy klimat, ale nie ma w tym przesady i  dosłowności 1:1. Zatem zorganizowanie wesela w stylu Alicji w Krainie Czarów tylko na pozór może się wydawać trudne. A tak naprawdę wystarczy przemyśleć motyw i detale z nim związane. Ważne jest by zadbać o kilka atrybutów, zgromadzić bajkowe rekwizyty i najlepiej zatrudnić otwartą na wyzwania konsultantkę ślubną, aby na dobre przenieść się do krainy baśni. Nie jest to może jeden z najczęściej używanych motywów ślubnych, ale wydaje się być idealny dla artystycznych dusz i ciekawych osobowości. Sprawdzi się dla tych Młodych Par, które lubią mocne kolory, nie boją się eksperymentować i chcą, aby  ich  wesele  było  zaskakujące  i  oryginalne.

 

 

Fotografie: M.P. Niewada Fotografia
Organizacja i koordynacja: "Moje Śluby" Małgorzata Marciniszyn-Świątek
Torty i słodki stół: Cukiernia Oleńka pracownia artystyczna Torty po Twojemu Natalia Szymańska i Agnieszka Malinowska

Florystyka i dekoracje: kwiaciarnia Anna Mieloch
Make up: Puderniczka Justyna Łysek Żyłka

Fryzjer; Duet Świdnica
Suknie ślubne: Madonna suknie ślubne, salon Wrocław
Dekoracje: APP Wypożyczalnia Dekoracji

Dekoracje słodyczy, pikery: Partymika
Panna młoda: Dominika Irla

Pan młody: Krzysztof Glabsh

Obiekt: Boreczna Michałkowa

Zobacz również

Najmodniejsze suknie ślubne

Magazyn PANNA MŁODA 2023

Warszawa,

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN SERWISU I SKLEPU INTERNETOWEGO

Kontakt