Suknia ślubna a sylwetka panny młodej

15 grudnia 2020
pierścionek zaręczynowy, biżuteria śłubna, obrączki, ślub, WKRUK, diament

Świadomość własnej sylwetki pozwala eksponować ubraniem to, co w nas piękne, maskować to, co niedoskonałe, uzyskać pożądaną harmonię proporcji. Warto uważnie spojrzeć na kształt ciała, wzrost i budowę kości, bo od tego zależy stopień dopasowania ubrania do figury (luźne-obcisłe), dobór struktury materiałów i wzorów. Analiza sylwetki to początek poszukiwań idealnej sukni ślubnej, gwarancja trafnego wyboru, a w efekcie satysfakcja, komfort, pewność siebie i chór zachwytów w dniu ślubu. Oczywiście, ile kobiet, tyle  sylwetek,  jednak  każdą  sylwetkę można przyporządkować do jednego z typów popularnej  klasyfikacji  „jabłko,  gruszka,  kielich, klepsydra,  prostokąt”.

Zatem  czytamy  i  analizujemy. 

 

 

Sylwetka standardowa "KLEPSYDRA"
- ramiona i biodra optycznie równej szerokości
- talia wyraźnie zaznaczona
- proporcje góry i dołu zrównoważone

Kobiety o proporcjonalnej figurze nie potrzebują ubraniowych korekt,  mają więc dużą dowolność przy wyborze fasonu. Najlepsze są takie, które będą blisko ciała i podkreślą kobiecość:  rybka / syrenka / tuba / księżniczka, dekolty w szpic i w serce ładnie wyeksponują piersi, pasek podkreśli talię, a biodra – dopasowana w tej partii spódnica.

Sylwetka „GRUSZKA”
- drobne ramiona i biust
- szerokie biodra i masywne uda
- dolna część sylwetki jest bardziej rozbudowana w stosunku do góry

Kobiety o takiej sylwetce korzystnie prezentują się w fasonach, które przywrócą optyczną równowagę w górnej partii:  dekolty w łódkę i hiszpańskie, gorsety, karczki w topach. Suknie najlepiej blisko ciała, ale nie obcisłe, jednoczęściowe, w formie trapezu, o linii A, księżniczka.

Sylwetka „KIELICH”
- rozbudowana górna część ciała  (szerokie ramiona)
- wąska talia, biodra, smukłe uda

Korzystne modele dla kobiet o tym typie sylwetki to te, które optycznie powiększą biodra: spódnice marszczone, rozkloszowane, poprzeczne draperie, fałdy, plisowania, wyraziste wzory, dekolty optycznie wydłużające sylwetkę w szpic i klasycznie półokrągłe. 
Najlepsze fasony: dwuczęściowe, gorsetowe, księżniczka, tuba.

 

Sylwetka „JABŁKO”
- sylwetka wpisuje się w koło
- brak zaznaczonej linii talii, obwód w tej partii ciała wyraźnie szerszy od ramion i bioder

Ten typ figury wymaga omijania naturalnej linii talii. Korzystne są pionowe cięcia i wstawki. Fasony proste, nieobcisłe, w stonowanej kolorystyce i bez deseni, z miękkich, matowych tkanin. Odpowiednie dekolty mają kształt półokrągły, karo i w szpic. 
Najlepsze suknie to dwuczęściowe, o linii A,  z trenem, z długimi zwiewnymi rękawami.

 

Sylwetka „PROSTOKĄT”
- bardzo szczupła budowa ciała w typie chłopięcym
- drobny biust, wąskie biodra, talia słabo zaznaczona
- wysoki wzrost

Kobiety o tym typie budowy dobrze prezentują się we wszystkim, co optycznie poszerza: falbanach, marszczeniach, draperiach, rozszerzanych spódnicach, nasyconych kolorach,  wyrazistych deseniach, błyszczących tkaninach, długości ¾,  sukniach ze skosu,  księżniczkach. Najlepsze dekolty to łódka, amerykański, niezbyt duże wycięcie półokrągłe i szpic.

 

Zobacz również

Najmodniejsze suknie ślubne

Magazyn PANNA MŁODA 2023

Warszawa, ul. J.P.Woronicza 31 lok. 45
Woronicza Qbik Loft

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN SERWISU I SKLEPU INTERNETOWEGO

Kontakt